1.Dojčenecké masáže a ako som sa k nim dostala.

11.07.2019

Keď mi život vsunul do cesty prvé partnerské vzťahy, dostala som prezývku "studená ako žaba." Vtedy som ešte vôbec nechápala, neuvedomovala si, z čoho mám taký veľký strach a čo si k sebe nechcem za žiadnu cenu pripustiť. Dotyk, objatie alebo pohladenie bolo pre mňa niečo nepotrebné. 

Až v 40-tke som sa dostala na cestu sebarozvoja a uvedomenia, neodkryté puzle sa mi začali otvárať a vytvárať úžasný obraz. Začala som rozpoznávať, čo som celý život hľadala. 
Jeden deň som šla po Brugge, meste, kde som bývala a našla som knihu "Babymassage", ktorá mala na obale malé dieťa. Prvá myšlienka bola: "To chcem robiť."  Myslela som si, že to bolo len kvôli peknej malej tváričke, ale nebolo to tak. Objavila som to až neskôr. O mesiac neskôr som sa ocitla v Prahe, kde som stretla inštruktorov dojčeneckých masáží z celého sveta, skvelých kolegov a zaúčali ma. Prvý krát som mala možnosť rozprávať o dotyku pred publikom. Len moji spolužiaci zo základnej školy vedia, aká som bola šedá myška, vystresovaná, spotená a neschopná odpovedať pred tabuľou a dostať zo seba slovo. Hanblivá, ustráchaná a bez štipky sebavedomia. 

Ale život je učiteľ a ak sa ho naučíte pozorovať, zistíte, že vám prináša do cesty situácie a ľudí pre náš rozvoj. Cesta sebarozvoja mi otvorila srdce a hlavne rozum. Úlohu matky považujem, osobne, za tú najzložitejšiu a najdôležitejšiu. Matky majú silu spravovať celý chod domácnosti, rodiny, rodinných členov a dokonca majú na svedomí: ) aj ich správanie a výber životných ciest a partnerov. 

Mojím najväčším učiteľom bola a ešte stále je, moja mama a ja jej za to ďakujem!

Nemajú to vôbec ľahké a preto som sa dostala na cestu inštruktorky dojčeneckých masáží, aby som im mohla vysvetliť, aké sú skvelé, aké majú dary, čo si niektoré z nich nikdy neuvedomia a následkom toho prevláda vo vzťahoch stagnácia, stres, závislosť, kontrola, žiarlivosť, nespokojnosť, nervozita  atď. 
Dotyk a masáž,  považujem za jeden malý zázrak a zároveň za najúčinnejšiu a najlacnejšiu metódu proti/na/atď........ No je toho veľa :-) 
a práve o tom budem písať.. o dotyku, na ktorý zabúdame, 
o pute medzi rodičmi a deťmi, potreby žien a mužov, dysfunkčné vzťahy, narcistické/toxické rodinné štruktúry a  jej členov..  a veľa iných zaujímavých vecí. 

© 2018 Jana Fabianová / IAIM masáže / Láska dotykom
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!